MÄSTARE 2004

GÖTALANDSMÄSTARE

Karlskrona 2004-03-13--14: IGM 14/13

P14 200m Adam Björling Kalmar SK 24.90
  60m hä Adam Björling Kalmar SK 9.16
  Längd Adam Björling Kalmar SK 5.88
F14 Stav Viktoria Bengtsson IFK Växjö 3.02
  Kula Erika Andersson Kalmar SK 11.25
P13 Tresteg Eduardo Avila Wärnamo SK 11.28
F13 60m Frida Simfors IK Hakarpspojkarna 8.19
  800m Lina Andreasson Eksjö Södra IK 2:25.50
  Höjd Rebecca Eriksson Södra Vi IF 1.61
  Tresteg Hanna Pettersson IFK Växjö 11.00

Halmstad 2004-08-28--29: GM 14/13

P14 100m Dennis Carlsson Alvesta FI 11.89
  100m hä Adam Björling Kalmar SK 15.03
  Längd Adam Björling Kalmar SK 5.91
  Kula Adam Björling Kalmar SK 14.41
  Spjut Pontus Bjärkvik Hovslätts IK 50.24
F14 Stav Viktoria Bengtsson IFK Växjö 3.11
  Diskus Erica Andersson Kalmar SK 37.45
P13 600m Marcus Nilsson Högby IF 1:30.72
  Diskus Marcus Nilsson Högby IF 40.27
F13 600m Lina Andreasson Eksjö Södra IK 1:39.91
  1500m Lina Andreasson Eksjö Södra IK 5:00.92
  Längd Frida Simfors IK Hakarpspojkarna 5.48
  Spjut Frida Engtström IFK Växjö 32.95

DISTRIKTSMÄSTARE

Växjö 2004-01-05--06: IJDM19/IUDM17

P19 60m Henrik Ekedahl Hovslätts IK 7,39
1500m    
60m häck Andreas Karlsson IFK Växjö 9,69
Höjd Jonas Carlsson IFK Växjö 1,92
Stav    
Längd Jonas Carlsson IFK Växjö 6,17
Tresteg Johan Damgren IK Hakarpsp. 12,3
Kula Henrik Ekedahl Hovslätts IK 11,11
       
F19 60m Emma Magnusson IFK Växjö 8,24
1500m    
60m häck Emma Magnusson IFK Växjö 9,56
Höjd    
Stav    
Längd    
Tresteg Sofie Sandberg Lekeryd-Svartt SK 11,11
Kula    
       
P17 60m Erik Karlsson IFK Växjö 7,38
1500m Linus Harrysson IFK Växjö 4.30,13
60m häck Mattias lennartsson Södra Vi IF 9,18
Höjd Daniel Lennartsson Södra Vi IF 1,81
Stav    
Längd Erik Karlsson IFK Växjö 6,04
Tresteg Daniel Lennartsson Södra Vi IF 12,01
Kula Per Rosell FIK Färjestaden 15,84
       
F17 60m Anette Broselid FIK Färjestaden 7,88
1500m Sandra Fransson IFK Växjö 4.45,85
60m häck Maria Axelsson Hovslätts IK 10,34
Höjd Sofie Johansson Wärnamo SK 1.60
Stav    
Längd Frida Karlsson IFK Växjö 5,21
Tresteg Camilla Sandblom Hovslätts IK 11,04
Kula Maria Bengtsson IFK Växjö 12,74

Växjö 2004-01-05--05: IDM/IJDM19/IUDM17, 15, 14 i mångkamp

M Sjukamp    
K Femkamp    
P19 Sjukamp    
F19 Femkamp    
P17 Sjukamp    
F17 Femkamp Sofie Johansson Wärnamo SK 3.174e
P15 Sjukamp Camilo Karlström Högby IF 4.906e
F15 Femkamp Josefin svensson OK Hjorten 4.089e
P14 Sjukamp    
F14 Femkamp Viktoria Bengtsson IFK Växjö 2.956e

Jönköping 2004-01-17: IVDM

M35 60m Peter Rosén Hovslätfs IK 7,54
60m häck    
Höjd Michael Robertsson Stensjöns IF 1,72
Längd Peter Dubrefjord Villstads GIF 5,69
Kula Patric Wåhlin Lekeryd-Svartt.SK 10,74
M40 60m Svante Edvardsson Villstads GIF 8,19
60m häck Svante Edvardsson Villstads GIF 11,04
Höjd    
Längd Svante Edvardsson Villstads GIF 5,18
Kula Hans Stjärnsand Lekeryd-Svartt.SK 10,74
M45 60m Roland Fridholm Stensjöns IF 8,27
60m häck Peter Danneman Stensjöns IF 11,58
Höjd Stefan Julsgård Lekeryd-Svartt.SK 1,45
Längd Roland Fridholm Stensjöns IF 5,13
Kula Mats Ydman Mullsjö FIK 10,09
M50 60m     Kjell Alnervik Hovslätfs IK 8,09
60m häck    
Höjd Kjell Alnervik Hovslätfs IK 1.50
Längd Kjell Alnervik Hovslätfs IK 5,17
Kula Kjell Alnervik Hovslätfs IK 9,03
M55 60m Lennart Salelrgård Stensjöns IF 8.30
60m häck Göran Holst Bottnaryds IF 13,42
Höjd Stig Arvidsson Lekeryd-Svartt.SK 1,45
Längd Lennart Salelrgård Stensjöns IF 4,37
Kula Greger Melin Bottnaryds IF 10,84
M60 60m Sveneric Martinsson IK Hakarpsp. 9,24
60m häck    
Höjd Sveneric Martinsson IK Hakarpsp. 1,25
Längd Sveneric Martinsson IK Hakarpsp. 4,09
Kula Antero Niskanen Wärnamo SK 9,88
M65 60m Sven-Bertil Ritheim Bottnaryds IF 10,22
60m häck    
Höjd Göran Graberg Stensjöns IF 1.40
Längd Göran Graberg Stensjöns IF 3,86
Kula Göran Graberg Stensjöns IF 9,84
M75 60m    
60m häck    
Höjd Nils-Bertil Nevrup Ljungby FIK 1.30
Längd    
Kula Nils-Bertil Nevrup Ljungby FIK 10,25
M80 60m Eskil Ljunggren Wärnamo SK 11,12
60m häck    
Höjd Eskil Ljunggren Wärnamo SK 1,05
Längd Eskil Ljunggren Wärnamo SK 3,32
Kula Idolf Sandahl Stensjöns IF 7,93
       
K40 60m Carina Palmquist Villstads GIF 8,35
60m häck    
Höjd    
Längd Carina Palmquist Villstads GIF 5,06
Kula Carina Palmquist Villstads GIF 8,53
K45 60m Ann Axelsson Hovslätts IK 9,11
60m häck Ann Axelsson Hovslätts IK 10,34
Höjd    
Kula    
I klass M70, K35 och k50 -K75 inga deltagare  

Karlskrona 2004-01-31--01-01: IDM och IVDM 800m, 3000m

M 60m John Lundvik IFK Växjö 7,13
800m Jörgen Almqvist OK njudung 2.06,02
1500m    
3000m Martin Söderberg IK Hakarpsp. 9.10,94
60m häck Fredrik Hallin Kalmar SK 9,37
Höjd Tobias Svensson Wärnamo SK 1,97
Stav Håkan Jedhammar IFK Växjö 5,05
Längd Erik Karlsson IFK Växjö 6,31
Tresteg Peter Fredriksson IK Sisu 13,17
Kula Peter Fritz IK Sisu 12,45
K 60m    Anette Broselid FIK Färjestaden 7,68
800m Olivia Bergvall Oskarshamns SK 2.26,15
1500m Ida Andreasson Eksjö Södra IK 5.19,90
3000m Sofie Barkstedt Oskarshamns SK 11,1298
60m häck    
Höjd Alice Bergström IFK Växjö 1,61
Stav Linda Persson IFK Växjö 4.00
Längd Sofia Klüft IFK Växjö 5,28
Tresteg Sofia Klüft IFK Växjö 11,66
Kula Isabell Petersson FIK Färjestaden 11,54
M40 3000m Niklas Wikner Tranås AIF FI 9.26,57
M45 800m Stefan Larsson Glasrikets RC 2.09,89
3000m Stefan Rohde Högby IF 11.08,83
M50 800m Carl-Gustaf Nilsson Högby IF 2.14,79
3000m Lars-Erik Olsson Högby IF 11.38,44
M55 3000m Viking Nilsson Glasrikets RC 11.21,89
M80 3000m ErikJohansson Alvesta FI 20.48,16
K40 3000m Helena Jonsson Glasrikets RC 11.24,15
K45 3000m Katarina Nilsson Högby IF 11.46,43
I flera av  åldersklasserna fanns inga startande.  

Jönköping 2004-01-31: IUDM12 och Mini-DM 11/10

P12 60m Mattias Olander Högby IF 8.60
60m häck Mattias Olander Högby IF 10,74
Höjd Jesper Larsen IK Sisu 1,35
Längd Mattias Olander Högby IF 5,14
Kula Mattias Olander Högby IF 10,03
F12 60m Jennifer Lindvall Villstads GIF 8,82
60m häck Jennie Strömberg IFK Växjö 11,24
Höjd Jennie Strömberg IFK Växjö 1,35
Längd Jennie Strömberg IFK Växjö 4,52
Kula Hanna Bjärkvik Hovslätts IK 11,58
P11 60m Mattias Johansson IK Sisu 9,19
60m häck Mattias Johansson IK Sisu 12,83
Höjd Alex Andersson Stensjöns IF 1.30
Längd Mattias Johansson IK Sisu 4,26
Kula Linus Wessman Eksjö Södra IK 8,54
F11 60m Johanna Wåhlin Lekeryd-Svartt.SK 9,27
60m häck Emma Johansson Högby IF 13,09
Höjd Sandra Lindh IK Sisu 1.20
Längd Jenny Andersson Stensjöns IF 3,92
Kula Jenny Andersson Stensjöns IF 8,03
P10 60m Victor Ivarsson IFK Växjö 9,23
Höjd Petter Gustafsson IK Hakarpsp. 1.20
Längd Victor Ivarsson IFK Växjö 4.29
Kula Victor Ivarsson IFK Växjö 8,36
F10 60m Hilda Broo-Andersson IFK Växjö 9,23
Höjd Hilda Broo-Andersson IFK Växjö 1,28
Längd Hilda Broo-Andersson IFK Växjö 4,01
Kula Hilda Broo-Andersson IFK Växjö 6,44

Växjö 2004-02-07: IUDM15/14/13/12 och Mini-DM 11/10 800m, 1000m, Stav, Tresteg

P15 1000m Johan Svensson FIK Fäjestaden 2.50,71
Stav Henning Nåbo Hovslätts IK 2.10
Tresteg Camilo Karlström Högby IF 12,23
F15 1000m Rebecka Jonsson Wärnamo SK 3.06,56
Stav Anna Wessman IFK Växjö 1.90
Tresteg Josefin Svensson OK Hjorten 10,64
P14 1000m Marrtin Lundqvist IK Sisu 3.12,37
Stav Axel Fredriksen Hovslätts IK 2.10
Tresteg Oskar Jonsson IFK Växjö 10,73
F14 1000m Ida Blasek IFK Växjö 3.13,34
Stav Victoria Bengtsson IFK Växjö 2,82
Tresteg My Finnman Högby IF 10,21
P13 800m Marcus Nilsson Högby IF 2.22,78
Stav Marcus Nilsson Högby IF 2.20
Tresteg Eduardo Avila Wärnamo SK 10,89
F13 800m Lina Andreasson Eksjö Södra IK 2.31,16
Stav Katharina Karlström Högby IF 1.90
Tresteg Hanna Pettersson IFK Växjö 10,3
P12 800m Kevin Fredriksson SK Graal 2.28,01
Stav Jaokim Widén IFK Växjö 2.00
Tresteg Mattias Olander Högby IF 10,67
F12 800m Olivia Klüft IFK Växjö 2.43,18
Stav    
Tresteg Jennie Strömberg IFK Växjö 9,7
P11 800m Jens Williamsson Stenjöns IF 2.43,37
Tresteg Felix Dubrefjord Villstads GIF 9,61
F11 800m Sara Kalebsson Ljungby FIK 2.46,36
Tresteg Elin Magnusson IFK Växjö 8,47
P10 800m Carl Andersson IFK Växjö 2.34,85
F10 800m Ericxa Lantz IFK Växjö 3.03,37

Växjö 2004-02-28: IUDM15/14/13

P15 60m John Sallergård Stensjöns IF 7,38
60m häck Johan Svensson FIK Färjestaden 10.00
Höjd Emil Svensson IFK Växjö 1,72
Längd Martin Rogemark IK Hakarpsp. 5,61
Kula Emil Svensson IFK Växjö 12,83
F15 60m    Jenna Glensby IFK Växjö 8,41
60m häck Tina Olsson IFK Växjö 9,6
Höjd Madeleine Nilsson Kalmar SK 1,57
Längd Jenna Glensby IFK Växjö 5,02
Kula Elin Fäldt IFK Växjö 10,14
P14 60m Dennis Carlsson Alvesta FI 7.90
60m häck Adam Björling Kalmar SK 9,43
Höjd Adam Björling Kalmar SK 1,56
Längd Adam Björling Kalmar SK 5,56
Kula Adam Björling Kalmar SK 12,27
F14 60m Natalie Lundborg IK Siau 8,22
60m häck My Finnman Högby IF 9,63
Höjd Malin Andersson Habo IF 1,52
Längd Lisa Lundgren Wärnamo SK 4,81
Kula My Finnman Högby IF 10,06
P13 60m Mikael Storm Eksjö Södra IK 8,34
60m häck Marcus Nilsson Högby IF 10,43
Höjd Alexander Augustsson Villstads GIF 1,56
Längd Eduardo Avila Wärnamo SK 5,17
Kula Marcus Nilsson Högby IF 11,76
F13 60m Frida Simfors IK Hakarspsp. 8,25
60m häck Frida Simfors IK Hakarpsp. 10.20
Höjd Rebecka Eriksson Södra Vi IF 1,58
Längd Rebecka Eriksson Södra Vi IF 4,83
Kula Magdalena Persson Högby IF 11,47

Högby 2004-04-24: DM/JDM/UDM/VDM i terräng

M 4000m David Nilsson Högby IF 12,57
Dito lag Högby IF (David Nilsson,    
  Magnus Ohlsson, Jonas    
  Andersson)   39,03
12000m Robert Ögren Skillingaryds FK 43,06
Dito lag Skillingaryds FK (Robert    
  Ögren, Stef.Andersson,    
  Håkan Andersson)   2.31,02
K 4000m Malin Öhrn IFK Växjö 14,22
Dito lag Högby IF ( Sofia Forsberg,  
  Katarina Nilsson, Sara    
  Axelsson)   50,24
8000m Marina Martinsson Målilla-Mörlunda SK 37,5
P19 4000m Peter Bergqvist Eksjö Södra IK 13,17
F19 4000m Sofie Barkstedt Oskarshamns SK 15,48
P17 4000m David Nilsson Högby IF 12,57
Dito lag Eksjö Södra IK (Magnus    
  Werdenskog, Andreas    
  Olsson, David Hellgren)   51,36
F17 4000m Sandra Fransson IFK Växjö 15,44
Dito lag Högby IF (Sofia Forsberg,    
  Sara Axelsson, Ida Pers-    
  son)   58,49
P15 4000m Johan Svensson FIK Färjestaden 13.52
Dito lag Högby IF (Tim Slätten-    
  gren, Simon Rohde,    
  Jonathan Persson)   48,39
F15 4000m Ida Ivarson Målilla-Mörlunda SK 16,14
Dito lag Eksjö Södra IK ( Matilda    
  Johansson, Lina Malm-    
  berg, Stina Fridholm)   58,87
P14 4000m Martin Lundqvist IK Sisu 15,39
F14 4000m Ida Blasek IFK Växjö 16,23
P13 2000m Marcus Nilsson Högby IF 7.00
Dito lag Högby IF (Marcus Nils-    
  son, Robin Slättengren,    
  Jonathan Nilsfors)   22,33
F13 2000m Lina Andreasson Eksjö Södra IK 7,29
Dito lag Eksjö Södra IK (Lina An-    
  dreasson, Malin Sigurd,    
  Elisabeth Gunnarsson)   26,01
P12 2000m Kevin Fredriksson SK Graal 7.20
F12 2000m Eliabeth Gunnarsson Eksjö Södra IK 9,07
P11 1000m Adam Henrysson Stensjöns IF 3,37
F11 1000m Sara Kalebsson Ljungby FIK 3,47
P10 1000m Marcus Andersson FIK Färjestaden 3,42
F10 1000m Freja Wester Eksjö Södra IK 4,21
M35 4000m Robert Ögren Skillingaryds FK 13,32
M40 4000m Anders Dahlström Högby IF 13,45
M45 4000m Stefan Larsson Glasrikets RC 13,59
M50 4000m Carl-Gustaf Nilsson Högby IF 14,33
M55 4000m Hans Eriksson Eksjö Södra IK 15,34
M60 4000m    
M65 4000m Lennart Svensson Sommen-Bygdens SK 17,58
M70 4000m Stig Ekström Växjö LK 19,34
M75 4000m Ingvar Lundberg Gnosjö FK 22,43
M80 4000m Alvar Asplund IFK Borgholm 42,21
Vet M Lagtäv Högby IF (  Anders Dahl-    
  ström, Magnus Anders-    
  son, Carl-Gustaf Nilsson)   43,37
K35 4000m Malin Öhrn IFK Växjö 14,22
K40 4000m Marina Martinsson Målilla-Mörlunda SK 17,53
K45 4000m Katarina Nilsson   Högby IF 16,33
K50 4000m Margareta Johansson Glasrikets RC 19,23
K55 4000m Lilian Brorsson Högby IF 19,01
K60 4000m Birgit Larsson Högby IF 31,07
Vek K Lagtäv Högby IF ( Lena Thor,    
  Katarina Nilsson, Lilian    
  Brorsson)   53,56

Skruv 2004-05-15: STORA DM, Dag 1

M 100m Odd Wiking IFK Växjö 12,08
800m David Nilsson Högby IF 2.04,06
Höjd Nicklas Wiberg FIK Färjestaden 1.90
Längd Tobias Lundqvist IK Sisu 6.83
Spjut Elias Ericsson Kalmar SK 52,84
K 100m Anette Broselid FIK Färjestaden 12,50
800m Hanna holst IFK Växjö 2.17,79
Höjd Sofie Johansson Wärnamo SK 1,67
Längd Frida Karlsson IFK Växjö 5,39
Spjut Hanna Sundewall Kalmar SK 37,63

Vimmerby 2004-05-20: DM/VDM i Halvmarathon
OBS! 800m för kort bana

M   Mårten Lång Brittatorps TK 1.12,56
K   Paula Birgander Hulstfreds LK 1.33,57
M35   Lennart Pettersson Målilla-Mörlunda SK 1.17,45
M40   Rolf E. johansson Västerviks OK 1.20,17
M45   Dag Nilsson Växjö LK 1.16,31
M50   Carl-Gustaf Nilsson Högby IF 1.21,07
M55   . . .    
M60   Håkan Sjöö Växjö LK 1.48,18
M65   Lennart Svensson Sommen-Bygdens SK 1.34,30
M70   Stig Ekström Växjö LK 1.48,21
M75   Ingvar Lundberg Gnosjö FK 2.12,36
K35   Ingela Koponen Målilla-Mörlunda SK 1.37,21
K40   Maret Nord Hultsfreds LK 1.39,50
K45   Irene Rohde Högby IF 1.42,43
K55   Lilian Brorsson Högby IF 1.41,12

Jönköping 2004-05-25: DM 1500m

M   David Nilsson Högby IF 4.00.76
K   Linda Damgren IK Hakarpspojkarna 4.43,07

Växjö 2004-06-05: DM/UDM i stafett
 
M 4x100m IFK Växjö   43,54
4x1500m Högby IF   17.58,11
K 4x100m FIK Färjestaden   50,13
3x1500m Högby IF   16.54,21
P17 4x100m IFK Växjö   44,67
3x800m IFK Växjö   7.01,38
F17 4x100m IFK Växjö   51,53
3x800m Högby IF   8.19,85
P15 4x100m Stensjöns IF   49,33
3x800m Högby IF   7.02,11
F15 4x100m IFK Växjö   51,70
3x800m IFK Växjö   7.53,74
P13 4x80m IK Hakarpspojkarna   45.86
3x800m Högby IF   5.12,22
F13 4x80m IK Hakarpspojkarna   42, 83
3x600m IFK Växjö   5.39,99

Oskarshamn 20004-06-12: DM/VDM 10000m
 
M   Jonas Andersson Högby IF 31.44,5
K   Anna Ambjörnsson Oskarshamns SK 41.12,7
M35   Tommy Unosson Oskarshamns SK 35.12,5
M40   Sandy Bengtsson Oskarshamns SK 38.33,8
M45   Christer Freij Oskarshamns SK 34.02,4
M50   Erik Gerdin IK Hakarpspojkarna 33.27,2
M55   Hans Eriksson Eksjö södra IK 37.37,6
M65   Lennart Svensson Sommen-Bygdens SK 43.22,8
M75   Ingvar Lundberg Gnosjö FK 57.13,5
K35   Anna Ambjörnsson Oskarshamns SK 41.12,7
K40   Marina Martinsson Målilla-Mörlunda SK 45.44,6
K45   Iréne Rohde Högby IF 45.50,9
K55   Lilian Brorsson Högby IF 47.01,4

Tranås 20004-06-12: UDM13/12 och Mini-DM i mångkamp
 
P13 Femkamp Marcus Nilsson Högby IF 4.361e
F13 Femkamp Frida Simfors IK Hakarpspojkarna 4.481e
P12 Femkamp Olof Göransson Tranås AIF FI 3.141e
F12 Femkamp Jennifer Lindvall Villstads GIF 3.445e
P11 Femkamp Mattias Johansson IK Sisu 2.973e
F11 Femkamp Mimmi Carlsson IK Hinden 3.122e
P10 Trekamp Victor Ivarsson IFK Växjö 1.613e
F10 Trekamp Erica Lantz IFK Växjö 1.520e

Villstad 2004-06-19--20: JDM19 och UDM17/15

P 19 100m Niklas Isaksson IK Hakarpspojkarna 11,92
200m Erik Lundvik IFK Växjö 22,52
400m . . .    
800m Fredrik Johansson IFK Växjö 2,05,95
1500m Fredrik Johansson IFK Växjö 4.20,63
110m hä . . . . .
2000m hi . . .    
300m hä . ..    
Höjd Johan Olofsson IFK Växjö 1,78
Stav . . .    
Längd Johan Damgren IK Hakarpspojkarna 6.00
Tresteg Johan Damgren IK Hakarpspojkarna 12,79w
Kula . . .    
Diskus . . .    
Slägga . . . . .
Spjut  . . .    
F19 100m . . .    
200m . . .    
400m . . .    
800m . . .    
1500m . . .    
100m hä . . .    
300m hä . . .    
2000m hinder . . .    
Höjd . . .    
Stav . . .    
Längd Mari Erlandsson IFK Växjö 5,12w
Tresteg . . .    
Kula . . .    
Diskus . . .    
Slägga . . .    
Spjut  . . .    
P17 100m Jonas Mårtensson Villstads GIF 11,64
200m Erik Karlsson IFK Växjö 23,04
400m Mattias Lennartsson Södra Vi IF 55,83
800m Mattias Lennartsson Södra Vi IF 2.04,93
1500m Eric Wretström SK Graal 4.22,15
110m hä . . .    
300m hä Anton Barck IFK Växjö 39,76
1500m hi . . .    
Höjd Daniel Lennartsson Södra Vi IF 1,84
Stav Johan Lundqvist Villstads GIF 2,8
Längd Jonas Mårtensson Villstads GIF 6,08
Tresteg Daniel Lennartsson Södra Vi IF 12,13
Kula Per Rosell FIK Färjestaden 15,64
Diskus Erik Svensson IFK Växjö 41,76
Slägga Stefan Kvist Alvesta FI 64,33
Spjut  Olof Hjertman IFK Växjö 50,42
F17 100m Camilla Sandblom Hovslätts IK 13,07
200m Camilla Sandblom Hovslätts IK 27,16w
400m Madu Roth Oskarshamns SK 66.72
800m Maja Olofsson IFK Växjö 2.22,89
1500m Marie Persson Wärnamo SK 5.16,0
100m häck   Louise Carlsson FIK Färjestaden 15,93w
300m hä Erika Jonasson IFK Växjö 48,5
1500m hi Sara Axelsson Högby IF 5.47,34
Höjd . . .    
Stav Louise Carlsson FIK Färjestaden 3.20
Längd Frida Karlsson IFK Växjö 5,46
Tresteg Elin Johansson Lekeryd-Svarttorp SK 11,45
Kula Maria Bengtsson IFK Växjö 12,76
Diskus Maria Bengtsson IFK Växjö 33,89
Slägga Hanna Larsson Eksjö Södra IK 21,84
Spjut  Cecilia Karlsson IK   Sisu 29,98
P15 100m John Sallergård Stensjöns IF 11,73
300m    John Sallergård Stensjöns IF 40,79
800m Andrs Nihlstedt FIK Färjestaden 2.13,81
100m hä Dan Danneman Stensjöns IF 16,11w
300m hä . . .    
1500m hinder Eric Dahlqvist IFK Växjö 5.10,96
Höjd Emil Svensson IFK Växjö 1,78
Stav Henning Nåbo Hovslätts IK 2.90
Längd Camilo Karlström, Högby IF 5,73
Tresteg Josef Sandberg Villstads GIF 10,55
Kula Emil Svensson IFK Växjö 15,03
Diskus Alexander Lindell-Svensson Villstads GIF 31,66
Slägga Emil Svensson IFK Växjö 34,89
Spjut  Jonas Carlsson FIK Färjestaden 43,36
F15 100m Malin Wiberg FIK Färjestaden 12,81
300m Malin Wiberg FIK Färjestaden 42,44
800m Rebecka Jonsson Wärnamo SK 2.21,75
80m hä Josefin Svensson OK Hjorten 12,58
300m hä . . .    
1500m hinder . . .    
Höjd Josefin Svensson OK Hjorten 1,55
Stav . . .    
Längd Josefin Svensson OK Hjorten 5,18
Tresteg Josefin Svensson OK Hjorten 10,63
Kula Malin Wiberg FIK Färjestaden 11,6
Diskus Malin Wiberg FIK Färjestaden 34,52
Slägga Anna Wessman IFK Växjö 30,6
Spjut  Anna Wessman IFK Växjö 41,64

Villstad 2004-06-19--20: VDM

M35 100m Peter Rosén Hovslätts IK 11,91
200m Peter Rosén Hovslätts IK 24.86
400m . . .    
800m Tommy Unosson Oskarshamns SK 2.11,85
1500m Tommy Unosson Oskarshamns SK 4.29,35
110m hä . . .    
400m hä . . .    
3000m hi . . .    
Höjd Peter Dubrefjord Villstads GIF 1.70
Stav . . .    
Längd Peter Dubrefjord Villstads GIF 6.00
Tresteg Peter Dubrefjord Villstads GIF 11.89
Kula . . .    
Diskus . . .    
Slägga  . . .    
Spjut . . .    
M40 100m Ingemar Pilgaard Lekeryd-Svarttorp SK 12,76
200m Svante Edvardsson Villstads GIF 26,26
400m . . .    
800m Sandy Bengtsson Oskarshamns SK 2.15,17
1500m Sandy Bengtsson Oskarshamns SK 4.44,12
110m hä . . .    
400m hä . . .    
3000m hi . . .    
Höjd Arne Palmborg Oskarshamns SK 1,4
Stav Kent Karlsson Villstads GIF 2
Längd Ingemar Pilgaard Lekeryd-Svarttorp SK 5,35
Tresteg Arne Palmborg Oskarshamns SK 10,13
Kula . . .    
Diskus . . .    
Slägga  . . .    
Spjut Svante Edvardsson Villstads GIF 43,01
M Mix 4x100m Stensjöns IF   57.24
M45 100m Jan-Erik Carlsson Alvesta FI 12,55
200m Peter Danneman Stensjöns IF 27,87
400m . . .    
800m Hans Tove Oskarshamns SK 2.14,34
1500m Christer Freij Oskarshamns SK 4.31,77
110m hä Peter Danneman Stensjöns IF 21,72
400m hä . . .    
3000m hi . . .    
Höjd Tomas Lindh Ljungby FIK 1,65
Stav . . .    
Längd Tomas Erixon Stensjöns IF 4,85
Tresteg . . .    
Kula Dario Bonasin IFK Växjö 10,2
Diskus Tomas Lindh Ljungby FIK 28,36
Slägga  Evert Kvist Alvesta FI 38,61
Spjut Anders Andersson Villstads GIF 45,69
M50 100m Kjell Alnervik Hovslätts IK 12,96
200m Kjell Alnervik Hovslätts IK 27,03
400m Carl-Gustaf Nilsson Högby IF 61,57
800m . . .    
1500m Carl-Gustaf Nilsson Högby IF 4.41,39
100m hä . . .    
400m hä . . .    
3000m hi . . .    
Höjd Mats Blomberg IFK Växjö 1.50
Stav Kjell Alnervik Hovslätts IK 2,8
Längd Kjell Alnervik Hovslätts IK 5,13
Tresteg Kjell Alnervik Hovslätts IK 10,39
Kula Mats Blomberg IFK Växjö 10,64
Diskus Kjell Nilsson Oskarshamns SK 29,8
Slägga  Kjell Nilsson Oskarshamns SK 41.97
Spjut Mats Blomberg IFK Växjö 37,64
M55 100m Lennart Sallergård Stensjöns IF 13,38
200m . . .    
400m Folke Lindqvist Eksjö Södra IK 70,49
800m Göran Holst Bottnaryds IF 2.33,70
1500m Göran Holst Bottnaryds IF 5.08,30
100m hä . . .    
400m hä . . .    
3000m hi . . .    
Höjd Stig Arvidsson Lekeryd-Svarttorp SK 1,45
Stav Agne Bergmark Stensjöns IF 2.60
Längd Lennart Sallergård Stensjöns IF 4,8
Tresteg Agne Bergmark Stensjöns IF 9,12
Kula Greger Melin Bottnaryds IF 10,67
Diskus Stig Arvidsson Lekeryd-Svarttorp SK 30,69
Slägga  Ambjörn Martinsson Stensjöns IF 38,24
Spjut Stig Arvidsson Lekeryd-Svarttorp SK 35,89
M60 100m Sveneric Martinsson IK Hakarpspojkarna 14,93w
200m Svante Berggren IK Hakarpspojkarna 29m44
400m Svante Berggren IK Hakarpspojkarna 65,89
800m Svante Berggren IK Hakarpspojkarna 3.42,03
1500m Svante Berggren IK Hakarpspojkarna 5.41,53
100m hä . . .    
300m hä . . .    
2000m hi . . .    
Höjd Sveneric Martinsson IK Hakarpspojkarna 1,2
Stav Per Fagerstrand Lekeryd-Svarttorp SK 1.70
Längd Sveneric Martinsson IK Hakarpspojkarna 4.29
Tresteg Sveneric Martinsson IK Hakarpspojkarna 7,57
Kula Peter Hackenschmidt IK Hakarpspojkarna 12,97
Diskus Peter Hackenschmidt IK Hakarpspojkarna 45,55
Slägga  Peter Hackenschmidt IK Hakarpspojkarna 39,42
Spjut Peter Hackenschmidt IK Hakarpspojkarna 41,78
M65 100m Folke Lindskog Ljungby FIK 21,16w
200m Conny Andersson Villstads GIF 40,35
400m Conny Andersson Villstads GIF 1.37,36
800m Conny Andersson Villstads GIF 2-39,36
1500m Conny Andersson Villstads GIF 7.01,81
100m hä . . . Villstads GIF  
300m hä . . .    
2000m hi . . .    
Höjd Göran Graberg Stensjöns IF 1.40
Stav Göran Graberg Stensjöns IF 2,1
Längd Göran Graberg Stensjöns IF 3.57
Tresteg Göran Graberg Stensjöns IF 6,82
Kula Georg Johansson Högby IF 10,17
Diskus Georg Johansson Högby IF 39,42
Slägga  Georg Johansson Högby IF 39,5
Spjut Göran Graberg Stensjöns IF 29,99
M70 100m Sven Lundström Oskarshamns SK 16,04w
200m Sven Lundström Oskarshamns SK 32,86
400m Sven Lundström Oskarshamns SK 75,54
800m Sven Lundström Oskarshamns SK 3.04,44
1500m Bo-Ingemar Lundberg Ljungby FIK 5.36,09
Längd Sven Lundström Oskarshamns SK 3,61
Kula Allan Henriksson Lekeryd-Svarttorp SK 9,27
Diskus Allan Henriksson Lekeryd-Svarttorp SK 23,68
M75 800m Ingvar Lundberg Gnosjö FK 3.40,88
1500m Ingvar Lundberg Gnosjö FK 7.03,81
Höjd Nils-Bertil Nevrup Ljungby FIK 1,33
Kula Nils-Bertil Nevrup Ljungby FIK 9,8
Diskus Sten Mdelius Högby IF 21,31
M80 100m Eskil Ljunggren Wärnamo SK 11,81w
Höjd Eskil Ljunggren Wärnamo SK 1,1
Längd Eskil Ljunggren Wärnamo SK 2,91
Tresteg Eskil Ljunggren Wärnamo SK 6,62
Kula Idolf Sandahl Stensjöns IF 7,62
Diskus Idolf Sandahl Stensjöns IF 19,74
Slägga  Torsten Arvidsson IFK Borgholm 17,4
Spjut Eskil Ljunggren Wärnamo SK 23,37
K35 100m Anette Wirfeldt Stensjöns IF 14,26
200m Anette Wirfeldt Stensjöns IF 30,89
K40 100m Carina Palmquist Villstads GIF 13,07
200m Carina Palmquist Villstads GIF 26,86
1500m Åsa Danielsson Lekeryd-Svarttorp SK 6.08,08
Längd Carina Palmquist Villstads GIF 4,9
Tresteg Carina Palmquist Villstads GIF 9,68
Kula Carina Palmquist Villstads GIF 8,57
Diskus Kerstin Larsson Lekeryd-Svarttorp SK 19,57
Spjut Kerstin Larsson Lekeryd-Svarttorp SK 20,85
K45 100m Birgitta Palmborg Oskarshamns SK 15,47
Längd Ann Axelsson Hovslätts IK 4,49
Spjut Birgitta Palmborg Oskarshamns SK