Resultat, Sunna Open 25 februari 2018

 

Arrangör: KA 2 IF Tävlingsplats: Sunnahallen, Karlskrona

 

 

 

Tävlingsledare: Mikael Hofström  Teknisk Ledare: Krister Svensson

 

 

 

Sekretariat: Mikael Hofström, Eltid Finish Lynx: Håkan Körling

 

 

 

Löpledare: Linda Åberg Lindell Längdledare: Håkan Grahn

 

 

 

Höjdledare: Jesper Björnson Stav: Lars Smedjebäck

 

 

 

Kula: Kristoffer Zetterdahl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M 60m

 

 

 

 

1

Petter Roos -01

FIF Gnistan

7,64

 

 

2

Krishna Kdn -95

KA 2 IF

7,99

 

 

3

Tomas Fanta -68

Oskarshamns SK

8,00

 

 

4

Daniel Ringbom -81

Oskarshamns SK

8,07

 

 

5

Sandy Bengtsson -63

Oskarshamns SK

8,50

 

 

6

Usha Kiran -96

KA 2 IF

8,57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M 200 M

HEAT 1

 

 

 

1

Petter Roos -01

FIF Gnistan

24,47

 

 

2

Daniel Ringbom -81

Oskarshamns SK

26,53

 

 

3

Usha Kiran -96

KA 2 IF

28,50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M 200 M

HEAT 2

 

 

 

1

Krishna Kdn -95

KA 2 IF

26,00

 

 

2

Tomas Fanta -68

Oskarshamns SK

26,41

 

 

3

Sandy Bengtsson -63

Oskarshamns SK

27,16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M 200 M

SAMLAD LISTA

 

 

 

1

Petter Roos -01

FIF Gnistan

24,47

 

 

2

Krishna Kdn -95

KA 2 IF

26,00

 

 

3

Tomas Fanta -68

Oskarshamns SK

26,41

 

 

4

Daniel Ringbom -81

Oskarshamns SK

26,53

 

 

5

Sandy Bengtsson -63

Oskarshamns SK

27,16

 

 

6

Usha Kiran -96

KA 2 IF

28,50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M 1500 M

 

 

 

 

1

Joao Jaber -96

KA 2 IF

4.15,43

 

 

2

Abdi Khader -00

KA 2 IF

4.16,87

 

 

3

Yvan Nitrandkura -97

Villstads GIF

4.33,89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M LÄNGD

 

 

 

 

1

Emil Quick -95

Kalmar SK

5,94

 

 

2

Tomas Fanta -68

Oskarshamns SK

5,74

 

 

3

Zakaria Aatti -68

KA 2 IF

3,06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M TRESTEG

 

 

 

 

1

Maximilian Lennartsson -03

FIF Gnistan

11,03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M KULA

 

 

 

 

1

Mikael Persson -86

UF Contact

11,13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P15 60m

 

 

 

 

1

Love Björnson -04

KA 2 IF

8,16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P15 200 M

 

 

 

 

1

Love Björnson -04

KA 2 IF

26,97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P15 STAV

 

 

 

 

1

Maximilian Lennartsson -03

FIF Gnistan

3,30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P15 KULA 4,0

 

 

 

 

1

Maximilian Lennartsson -03

FIF Gnistan

12,35

 

 

2

Love Björnson -04

KA 2 IF

11,43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 60m

 

 

 

 

1

James Mostert -05

KA 2 IF

8,23

 

 

2

Gabriel Darin -05

IF Udd

8,42

 

 

3

Erik Neander -06

FIF Gnistan

9,45

 

 

4

Lucas Persson -05

Kyrkhults SK

9,57

 

 

5

Ture Lindell -06

KA 2 IF

9,58

 

 

6

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

9,69

 

 

7

Malte Björnson -06

KA 2 IF

9,81

 

 

8

Oliver Mostert -06

KA 2 IF

9,86

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 200 M

HEAT 1

 

 

 

1

Malte Björnson -06

KA 2 IF

30,64

 

 

2

Ture Lindell -06

KA 2 IF

31,28

 

 

3

Erik Petersson-07

FIK Färjestaden

31,70

 

 

4

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

32,08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 200 M

HEAT 2

 

 

 

1

James Mostert -05

KA 2 IF

26,86

 

 

2

Erik Sethsson -07

IK Sisu

31,85

 

 

3

Mio Hafsbrandt -06

KA 2 IF

32,50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 200 M

SAMLAD LISTA

 

 

 

1

James Mostert -05

KA 2 IF

26,86

 

 

2

Malte Björnson -06

KA 2 IF

30,64

 

 

3

Ture Lindell -06

KA 2 IF

31,28

 

 

4

Erik Petersson-07

FIK Färjestaden

31,70

 

 

5

Erik Sethsson -07

IK Sisu

31,85

 

 

6

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

32,08

 

 

7

Mio Hafsbrandt -06

KA 2 IF

32,50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 800 M

 

 

 

 

1

Malte Björnson -06

KA 2 IF

2.41,20

 

 

2

Linus Lindberg -06

Åhus FIK

2.57,56

 

 

3

Oliver Mostert -06

KA 2 IF

3.06,44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 HÖJD

 

 

 

 

1

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

1,35

 

 

2

Linus Lindberg -06

Åhus FIK

1,32

 

 

3

Ture Lindell -06

KA 2 IF

1,29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 LÄNGD ZON

 

 

 

 

1

Gabriel Darin -05

IF Udd

4,50

 

 

2

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

4,22

 

 

3

Ture Lindell -06

KA 2 IF

4,17

 

 

4

Erik Neander -06

FIF Gnistan

4,13

 

 

5

Linus Lindberg -06

Åhus FIK

3,88

 

 

6

Hugo Sandstedt -07

IK Sisu

3,70

 

 

7

Malte Björnson -06

KA 2 IF

3,66

 

 

8

Lucas Persson -05

Kyrkhults SK

3,65

 

 

9

John Brovall -05

Kyrkhults SK

3,64

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 KULA 3,0

 

 

 

 

1

Max Persson -05

FIF Gnistan

7,99

 

 

2

Filip Karlsson -06

KA 2 IF

7,54

 

 

3

Malte Björnson -06

KA 2 IF

7,28

 

 

4

Linus Lindberg -06

Åhus FIK

7,21

 

 

5

Ture Lindell -06

KA 2 IF

6,96

 

 

6

John Brovall -05

Kyrkhults SK

6,78

 

 

7

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

6,38

 

 

8

Oliver Mostert -06

KA 2 IF

5,79

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 60m

 

 

 

 

1

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

9,22

 

 

2

Erik Sethsson -07

IK Sisu

9,30

 

 

3

Elias Karlsson -08

IFK Växjö

9,36

 

 

4

Emil Drottman -08

Ruda IF

9,73

 

 

5

Hugo Sandstedt -07

IK Sisu

9,78

 

 

6

Vilmer Vik -07

FIF Gnistan

9,79

 

 

7

Max Petersson -08

FIF Gnistan

10,47

 

 

8

David Eklund -08

KA 2 IF

10,84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 800 M

 

 

 

 

1

Mikel Månsson -07

Åhus FIK

2.46,35

 

 

2

Emil Drottman -08

Ruda IF

2.59,94

 

 

3

David Eklund -08

KA 2 IF

3.07,88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 HÖJD

 

 

 

 

1

Emil Drottman -08

Ruda IF

1,20

 

 

2

Fritz Andersson-08

Åhus FIK

1,17

 

 

3

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

1,08

 

 

4

Noah Thunell -08

IK Hinden

1,04

 

 

5

Elias Karlsson -08

IFK Växjö

1,04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 KULA 2,0

 

 

 

 

1

Fritz Andersson-08

Åhus FIK

8,39

8,24

 

2

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

8,39

7,69

 

3

Hugo Sandstedt -07

IK Sisu

7,19

 

 

4

Elias Karlsson -08

IFK Växjö

7,02

 

 

5

Emil Drottman -08

Ruda IF

6,90

 

 

6

Erik Sethsson -07

IK Sisu

6,34

 

 

7

Mikel Månsson -07

Åhus FIK

5,91

 

 

8

Noah Thunell -08

IK Hinden

4,21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 60m

HEAT 1

 

 

 

1

Melvin Håkansson -09

Kalmar SK

10,18

Final

 

2

Anton Poussette -09

FIF Gnistan

10,68

Final

 

3

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

10,79

Final

 

4

Ture Persson -10

Kalmar SK

10,91

Final

 

5

Jacob Hansson -09

FIF Gnistan

11,29

Final

11,288

 

 

 

 

 

 

 

P9 60m

HEAT 2

 

 

 

1

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

10,04

Final

 

2

Oscar Molin -09

IF Udd

10,11

Final

 

3

Axel Ekberg -09

Kalmar SK

10,50

Final

 

4

Abbe Wägbo-09

KFUM Kristianstad

11,29

 

11,289

5

Malte Ramström Andersson -09

FIF Gnistan

11,43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 60m

FINAL

 

 

 

1

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

9,94

 

 

2

Melvin Håkansson -09

Kalmar SK

9,94

 

 

3

Oscar Molin -09

IF Udd

9,99

 

 

4

Axel Ekberg -09

Kalmar SK

10,53

 

 

5

Anton Poussette -09

FIF Gnistan

10,80

 

 

6

Ture Persson -10

Kalmar SK

10,94

 

 

7

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

11,07

 

 

8

Jacob Hansson -09

FIF Gnistan

11,49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 600 M

 

 

 

 

1

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

2.17,27

 

 

2

Axel Ekberg -09

Kalmar SK

2.17,93

 

 

3

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

2.23,18

 

 

4

Ture Persson -10

Kalmar SK

2.25,22

 

 

5

Melvin Håkansson -09

Kalmar SK

2.33,44

 

 

6

Jacob Hansson -09

FIF Gnistan

2.35,60

 

 

7

Anton Poussette -09

FIF Gnistan

2.38,68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 HÖJD

 

 

 

 

1

Melvin Håkansson -09

Kalmar SK

1,15

 

 

2

Oscar Molin -09

IF Udd

1,10

 

 

3

Axel Ekberg -09

Kalmar SK

1,00

 

 

3

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

1,00

 

 

5

Anton Poussette -09

FIF Gnistan

0,95

 

 

6

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

0,95

 

 

7

Abbe Wägbo -09

KFUM Kristianstad

0,90

 

 

8

Ture Persson -10

Kalmar SK

0,90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 KULA 2,0

 

 

 

 

1

Melvin Håkansson -09

Kalmar SK

5,38

 

 

2

Ture Persson -10

Kalmar SK

4,84

 

 

3

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

4,76

 

 

4

Malte Ramström Andersson -09

FIF Gnistan

4,07

 

 

5

Abbe Wägbo -09

KFUM Kristianstad

3,89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K 60m

 

 

 

 

1

Maja Pettersson-02

FIF Gnistan

8,16

 

 

2

Tilde Gudmundsson -02

IFK Växjö

8,34

 

 

3

Alva Sundström -02

Ljungby FIK

8,54

 

 

4

Moa Sandstedt -02

IK Sisu

8,88

 

 

5

Selma Lundin -02

Högby IF

8,89

 

 

6

Kajsa Andersson -02

Åhus FIK

8,89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K 200 M

 

 

 

 

1

Alva Sundström -02

Ljungby FIK

28,66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K 60 M HÄCK

 

 

 

 

1

Elin Lindeblad -95

Kalmar SK

9,07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K HÖJD

 

 

 

 

1

Clara Johansson -02

KA 2 IF

1,51

 

 

2

Selma Lundin -02

Högby IF

1,46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K LÄNGD

 

 

 

 

1

Elin Lindeblad -95

Kalmar SK

5,49

 

 

2

Maja Pettersson -02

Gnistan

4,86

 

 

3

Tova Wickell -02

KA 2 IF

4,85

 

 

4

Ellen Holmberg -02

UF Contact

4,55

 

 

5

Moa Sandstedt -02

IK Sisu

4,39

 

 

6

Marie Grahn -67

KA 2 IF

3,71

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K TRESTEG

 

 

 

 

1

Tilde Gudmundsson -02

IFK Växjö

11,64

 

 

2

Clara Johansson -02

KA 2 IF

10,84

 

 

3

Maja Petersson -02

FIF Gnistan

10,64

 

 

4

Kajsa Andersson -02

Åhus FIK

10,09

 

 

5

Hedda Lundin -01

KA 2 IF

9,44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K KULA 4,0

 

 

 

 

1

Maria Sløk Hansen -83

Denmark, DEN

15,34

 

 

2

Elin Lindeblad -95

Kalmar SK

10,74

 

 

3

Camilla Lundgren -80

Skruvs IF

7,19

 

 

4

Linda Simonsson -84

Skruvs IF

5,80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K VET KULA 3,0

 

 

 

 

 

Marie Grahn -67

KA 2 IF

9,42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F17 60 M HÄCK

 

 

 

 

1

Tilde Gudmundsson -02

IFK Växjö

9,43

 

 

2

Tova Wickell -02

KA 2 IF

9,97

 

 

3

Clara Johansson -02

KA 2 IF

10,04

 

 

4

Kajsa Andersson -02

Åhus FIK

10,47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F17 KULA 3,0

 

 

 

 

1

Alva Sundström -02

Ljungby FIK

12,31

 

 

2

Tilde Gudmundsson -02

IFK Växjö

11,60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 60m

 

 

 

 

1

Linnéa Svanhall -04

FIK Färjestaden

8,28

 

 

2

Sydney Karström -04

Åhus FIK

8,37

 

 

3

Elli Johansson -04

KA 2 IF

8,62

 

 

4

Jonna Lundgren -04

Skruvs IF

8,84

 

 

5

Saga Plessen-04

KA 2 IF

8,91

 

 

6

Naemi Matocka -04

IK Hinden

9,06

 

 

7

Emma Karlsson -03

KA 2 IF

9,10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 200 M

HEAT 1

 

 

 

1

Hilda Lindell -04

KA 2 IF

28,66

 

 

2

Saga Plessen -04

KA 2 IF

29,85

 

 

3

Jonna Lundgren -04

Skruvs IF

30,35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 200 M

HEAT 2

 

 

 

1

Elli Johansson -04

KA 2 IF

27,46

 

 

2

Sydney Karström-04

Åhus FIK

27,97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 200 M

SAMLAD LISTA

 

 

 

1

Elli Johansson -04

KA 2 IF

27,46

 

 

2

Sydney Karström-04

Åhus FIK

27,97

 

 

3

Hilda Lindell -04

KA 2 IF

28,66

 

 

4

Saga Plessen -04

KA 2 IF

29,85

 

 

5

Jonna Lundgren -04

Skruvs IF

30,35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 1000 M

 

 

 

 

1

Alma Svennerud -04

KA 2 IF

3.09,13

 

 

2

Frida Berglin -05

KA 2 IF

3.17,15

 

 

3

Hilda Lindell -04

KA 2 IF

3.18,31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 60 M HÄCK

 

 

 

 

1

Sydney Karström -04

Åhus FIK

9,68

 

 

2

Moa Fäldt -03

Åhus FIK

10,04

 

 

3

Frida Andersson -03

KA 2 IF

10,10

 

 

4

Elli Johansson -04

KA 2 IF

10,22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 HÖJD

 

 

 

 

1

Linnéa Svanhall -04

FIK Färjestaden

1,57

 

 

2

Alma Svennerud -04

KA 2 IF

1,54

 

 

3

Moa Fäldt -03

Åhus FIK

1,48

 

 

4

Frida Andersson -03

KA 2 IF

1,45

 

 

4

Jonna Lundgren -04

Skruvs IF

1,45

 

 

6

Ellen Ohlsson -04

Högby IF

1,45

 

 

7

Emma Karlsson -03

KA 2 IF

1,36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 STAV

 

 

 

 

1

Elli Johansson -04

KA 2 IF

2,70

 

 

2

Frida Andersson -03

KA 2 IF

2,60

 

 

3

Naemi Matocka -04

IK Hinden

2,40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 LÄNGD

 

 

 

 

1

Linnéa Svanhall -04

FIK Färjestaden

4,95

 

 

2

Frida Andersson -03

KA 2 IF

4,77

 

 

3

Hilda Lindell -04

KA 2 IF

4,77

 

 

4

Moa Fäldt -03

Åhus FIK

4,71

 

 

5

Jonna Lundgren -04

Skruvs IF

4,61

 

 

6

Saga Plessen -04

KA 2 IF

4,50

 

 

7

Emma Karlsson -03

KA 2 IF

4,27

 

 

8

Elli Johansson -04

KA 2 IF

4,22

 

 

 

Emma Svensson -03

KA 2 IF

ugf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 KULA 3,0

 

 

 

 

1

Jonna Lundgren -04

Skruvs IF

11,72

 

 

2

Stella Gudmundsson -04

IFK Växjö

9,94

 

 

3

Sydney Karström -04

Åhus FIK

9,66

 

 

4

Ellen Ohlsson -04

Högby IF

8,20

 

 

5

Emma Svensson -03

KA 2 IF

7,46

 

 

6

Jessica Sethsson -04

IK Sisu

6,77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 60m

HEAT 1

 

 

 

1

Isa Persson -06

Kalmar SK

9,02

Final

 

2

Emmy Olofsson -05

Kyrkhults SK

9,07

Final

 

3

Sigrid Sundström -06

Ljungby FIK

9,32

Final

 

4

Freja Strenius -06

KA 2 IF

9,50

Final

 

5

Amber Saikanmäki -05

Kyrkhults SK

11,04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 60m

HEAT 2

 

 

 

1

Diya Ahmad -05

KA 2 IF

9,30

Final

 

2

Tilda Johansson -05

Ljungby FIK

9,47

Final

 

3

Sigrid Tyrberg -06

KA 2 IF

9,90

Final

 

4

Wilma Olsson -06

FIK Färjestaden

10,05

Final

 

5

Linnea Westerberg -05

Ljungby FIK

10,07

 

 

6

Louice Holgersson -06

KA 2 IF

10,38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 60m

FINAL

 

 

 

1

Emmy Olofsson -05

Kyrkhults SK

9,00

 

 

2

Isa Persson -06

Kalmar SK

9,01

 

 

3

Diya Ahmad -05

KA 2 IF

9,26

 

 

4

Sigrid Sundström -06

Ljungby FIK

9,29

 

 

5

Tilda Johansson -05

Ljungby FIK

9,44

 

 

6

Freja Strenius -06

KA 2 IF

9,49

 

 

7

Sigrid Tyrberg -06

KA 2 IF

9,95

 

 

8

Wilma Olsson -06

FIK Färjestaden

10,19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 200 M

HEAT 1

 

 

 

1

Ella Ejermark -05

IFK Växjö

31,08

 

 

2

Saskia Podsedkowska -06

KA 2 IF

32,51

 

 

3

Selma Skarp -05

IFK Växjö

32,56

 

 

4

Tuva Grimheden -07

Högby IF

33,65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 200 M

HEAT 2

 

 

 

1

Sigrid Sundström -06

Ljungby FIK

30,78

 

 

2